Filtry Powietrza Sklep Częstochowa

Filtry Powietrza Sklep Częstochowa oferuje nam rozwiązanie zapewniające czyste i świeże powietrze w naszym otoczeniu. Warto zainwestować w dobry rekuperator oraz filtr, który będzie miał pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Miesiące od października do kwietnia wypełnione są tematami związanymi z zanieczyszczeniem powietrza oraz smogiem. Sezon grzewczy sprzyja dolegliwościom oraz nawet chorobom wywołanym niebezpiecznymi substancjami, jakie dostają się do naszych płuc. Niestety- w dużej mierze to my sami jesteśmy ich źródłem poprzez zanieczyszczanie powietrza śmieciami i złej jakości paliwem spalanymi w domowych kotłowniach. Jak sobie z tym radzić? Warto zaopatrzyć się nie tylko w maskę antysmogową, ale także przejrzeć ofertę filtry powietrza sklep Częstochowa i dopasować urządzenie, które najlepiej przefiltruje powietrze przedostające się do naszego mieszkania.

Jakie zanieczyszczenia mają negatywny wpływ na nasz organizm?

Myśląc o zanieczyszczeniach powietrza najczęściej na myśl przychodzi nam smog, który jest jedną z wielu form zanieczyszczeń dookoła nas. Czym jest smog i jak można z nim walczyć dzięki filtry powietrza sklep Częstochowa? Smog to chmura zawieszonych w powietrzu cząsteczek. Występuje najczęściej wtedy, gdy mamy bezwietrzną pogodę i wilgoć, a do atmosfery dostaje się masa pyłów, np. z palenia w domach węglem czy z ruchu samochodowego. W jego skład wchodzą takie związki jak, tlenek siarki, azotu węgla czy sadza oraz pyły, które są szczególnie niebezpieczne dla naszego zdrowia. Długotrwałe narażenie na działanie tych związków może skutkować chorobami nowotworowymi, chorobami układu krwionośnego, spadku odporności, niewydolności oddechowej, a to tylko niektóre ze skutków. Dlatego też tak ważne jest, aby zaopatrzyć się we właściwe narzędzia w filtry powietrza sklep Częstochowa.

Chcąc mieć, przynajmniej, we własnym domu, zdrowe i czyste powietrze możemy zaopatrzyć się w dobry rekuperator i dobrać do niego odpowiednie filtry powietrza. Filtry powietrza do domu oferowane przez filtry powietrza sklep Częstochowa są w stanie wyeliminować blisko 100% zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu, którym oddychamy. Na rynku znajdziemy różne rodzaje filtrów, w tym: filtry węglowe, filtry HEPA, filtry wodne, elektrostatyczne oraz fotokatalityczne. Wybierając odpowiednie urządzenia do naszego domu musimy wziąć pod uwagę ich głośność, tryb działania, koszty eksploatacji oraz skuteczność filtrów. Najczęściej w domowych oczyszczaczach stosowany jest obecnie filtr HEPA. Domowy filtr powietrza HEPA wychwytuje z powietrza wszelkie cząstki nie mniejsze niż 0,3 µm. Filtry te wykonane są z polpropylenu, który wyglądem przypomina bibułę, na której zatrzymywane są zanieczyszczenia. To niezwykle efektywny domowy filtr powietrza. Ten rodzaj domowego filtra kumuluje także alergeny, jak np. roztocza, ale także sierść zwierząt oraz pleśń.

Na stronie filtry powietrza sklep Częstochowa znajdą Państwo także filtry węglowe. Ich głównym składnikiem jest węgiel aktywny posiadający ogromne właściwości absorbujące zanieczyszczenia, jest w stanie pochłonąć substancje w ilości bliskiej 20% własnej masy. Domowy filtr w postaci węgla dobrze wiąże związki chemiczne- rozpuszczalniki, WWA, pestycydy, metale ciężkie, ale też dym papierosowy, lotne związki organiczne i nieprzyjemne zapachy. Stosując techniczne nazewnictwo warto wziąć pod uwagę, iż nazwa filtry tyczy się ramki filtrującej, którą umieszczamy w oczyszczaczu. Dość często jednak nazwa filtr jest również przyporządkowywana oczyszczaczom jako całym urządzeniom.

Częstochowa jest miastem położonym w województwie śląskich, nad rzeką Wartą. Należy do Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej oraz Wyżyny Woźnicko-Wieluńskiej. Miasto jest trzynaste w Polsce pod względem wielkości powierzchni, jak i pod względem liczby ludności. Miasto powstało w średniowieczu, przez ten okres zostały zbudowane w nim liczne budowle, które w tej chwili są zabytkami oraz atrakcjami historycznymi.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji zajrzyj do naszej polityki prywatności.