Filtry KIESZENIOWE

Niezależnie od warunków atmosferycznych powietrze w domu, w którym działa rekuperator z filtr kieszeniowy jest wymieniane bez przerwy, przez całą dobę, niezależnie od pory roku. Dzięki rekuperatorowi możliwa jest wymiana powietrza bez jego ochłodzenia, co często następuje w okresie zimowym, gdy chcemy przewietrzyć nasz dom. Powietrze zewnętrzne po przejściu przez filtr kieszeniowy i wymiennik ciepła w rekuperatorze zostaje wstępnie opracowane: latem ochłodzone zimą ogrzane. Dopiero potem trafia do pomieszczeń. W domu z rekuperacją powietrze ma zawsze niską zawartość dwutlenku węgla, a jego jakość higieniczna jest dość wysoka. Nawiewane powietrze, przechodzące przez filtr kieszeniowy, pozbawione jest nadmiernej wilgotności, alergenów, związków chemicznych, zanieczyszczeń oraz kurzu. Wentylacja mechaniczna umożliwia filtrację nawiewanego powietrza.

Zarówno filtr kieszeniowy, jak i inne rodzaje filtrów wymagają regularnej konserwacji i wymiany. Stosowanie filtr kieszeniowy niesie ze sobą wiele zalet, jednakże nieodpowiedni czas użytkowania i zbyt rzadka wymiana może prowadzić do problemów dotyczących działania rekuperatora. Każdy właściciel systemu wentylacji musi pamiętać o regularnej wymianie filtr kieszeniowy gdyż w innym przypadku nie oczyszcza on w odpowiedni sposób powietrza. Przy zabrudzonym filtrze zwiększają się także opory co może prowadzić do zwiększonego zapotrzebowania na energię elektryczną i większych wydatków.

Każdy filtr kieszeniowy dostępny w ofercie naszego sklepu jest nie tylko trwały, charakteryzuje się także skutecznością filtracji. Znajdą Państwo u nas filtr kieszeniowy pasujący do urządzeń wielu marek, takich jak, Salda, Viessmann czy Systemair. Proponowane przez nasz produkty należące do kategorii filtr kieszeniowy mają różną skuteczność filtracji co skutkuje tym,  że każdy może znaleźć u nas produkt odpowiadający jego potrzebom. Filtr kieszeniowy w zależności od rodzaju charakteryzuje się różną długością kieszeni, dlatego też warto, przy doborze produktu, zwrócić uwagę na to jaki produkt będzie pasował do naszego urządzenia. W tej kwestii możemy kierować się zaleceniami producenta.

Rekuperacja z filtr kieszeniowy – czy to rozwiązanie dla każdego budynku?

System wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła można zamontować w każdym budynku. Materiały użyte przy wykonaniu budynku mają w tym kontekście marginalne znaczenie. Oczywiście pewne znaczenie przy instalowaniu rekuperator z filtr kieszeniowy ma sposób ogrzewania budynku. Koszt wyprodukowania jednostki energii będzie się nieznacznie różnił w zależności od tego czym ogrzewamy nasz dom. Jednakże nie są to na tyle duże koszty, że powinny nas zniechęcić. W przyszłości, system wentylacji mechanicznej z filtr kieszeniowy, będzie generował spore oszczędności. Zmniejszenie kosztów ogrzewania to tylko jedna z zalet płynących z posiadania rekuperatora, drugą jest oczywiście pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Wentylacja z filtr kieszeniowy umożliwia nam oczyszczanie powietrza na zaawansowanym poziomie, skończą się bóle głowy, trudności z zasypianiem czy osłabienie. Wentylacja mechaniczna dedykowana jest do każdego budynku, w którym regularnie przebywają ludzie.

Rekuperator z filtr kieszeniowy musimy wybrać wraz z odpowiednim wymiennikiem ciepła. Istnieją trzy najpopularniejsze wymienniki ciepła, krzyżowy, krzyżowo-prądowy oraz obrotowy. Zamontowane wraz z filtr kieszeniowy różnią się skutecznością oraz podatnością na szronienie. Sprawność wymienników ciepła zamontowanych wraz z filtr kieszeniowy oscylują w granicach od 60 do 96%, w zależności od rodzaju wymiennika.

Częstotliwość wymiany filtr kieszeniowy uzależniona jest od wielu czynników, takich jak stopień zanieczyszczenia powietrza czy też od sposobu użytkowania centrali, poprawności wyregulowania układu itd. Kwestia częstotliwości wymiany filtr kieszeniowy jest sprawą indywidualną, jednakże statystycznie filtry nawiewy brudzą się o wiele szybciej niż filtry wywiewne. Tą kwestię, podczas wymiany filtr kieszeniowy także należy brać pod uwagę.

Wyświetlanie 1–12 z 105 wyników

Wyświetlanie 1–12 z 105 wyników