Filtr SYSTEMAIR

Instalując w naszym domu rekuperator możemy sprawić, że powietrze w nim będzie czystsze. Urządzenie to składa się z dwóch wentylatorów, służących do wywiewania i nawiewania powietrza, oraz z wymiennika ciepła. Elementem kluczowym w rekuperatorze jest filtr systemair.

Filtr systemair chroni domowników przed zanieczyszczeniami płynącymi z zewnątrz. Elementy zamontowane w rekuperatorze zatrzymują wszystkie rodzaje pyłów, sadzę, mgłę olejową i zarodniki grzybów. Sprawia to, że są idealnym rozwiązaniem dla alergików. Rekuperatory z dobrej jakości filtrami systemair zatrzymują zanieczyszczenia równie skutecznie co oczyszczacz i są gwarantem dobrej jakości powietrza w budynku.

Filtr systemair kieszeniowy, mieszczący się w klasach filtracji M6-F9, znajduje zastosowanie między innymi jako pierwszy i drugi stopień filtracji. Używany jest w zakładach produkcyjnych i przemysłowych o wysokich rygorach czystości. Filtr systemair z reguły spotkamy w metalowej ramce mierzącej od 20-25 mm. Istnieje także możliwość wykonania filtra z tworzyw sztucznych co niesie za sobą ogromną zaletę, jaką jest możliwość kompletnej utylizacji. Stopnień w jakim powietrze zostanie oczyszczone przez filtr określają poszczególne klasy filtracji. Powietrze, które przechodzi przez filtr systemair jest nie tylko oczyszczone, ale także pozbawione nadmiernej wilgotności, alergenów oraz związków chemicznych. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła daje nam czyste i ogrzane powietrze do wykorzystania w całym domu.

Dlaczego warto zainstalować w budynku rekuperator wyposażony w filtr systemair?

Rekuperator z filtr systemair umożliwia nam oczyszczanie powietrza na zaawansowanym poziomie. Na miejsce zużytego ciepła nawiewane jest nowe, pozbawione wszelkich zanieczyszczeń, takich jak, bakterie, wirusy, alergeny czy owady. Dodatkową zaletą systemu z odzyskiem ciepła jest to, że nie tracimy ciepła, gdyż jego wymiana ma miejsce w wymienniki ciepła zamontowanym w urządzaniu. Wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła warto zainstalować w każdym budynku, w którym regularnie przebywają ludzie. Ten system jest dla nas gwarancją oszczędności na ogrzewaniu. Przemawiają za tym względy zarówno praktyczne, jak i wygodna, która zapewniana jest przez nieprzerwaną wymianę powietrza w naszym otoczeniu. Jeśli chodzi o większe obiekty spełniające funkcje magazynowe, można zdecydować się na zamontowanie rekuperatora z filtr systemair, jednakże bez odzysku ciepła.

Znajdą Państwo u nas filtr systemair w każdej klasie filtracji. Proponujemy dwa rodzaje filtrów, które doskonale nadają się do oczyszczania powietrza wokół nas. Pierwszy z nich to filtr kieszeniowy, którego konstrukcja wzmocniona jest na drucie ze stali ocynowanej. Drugi, proponowany przez nas rodzaj produktów to filtr systemair kasetowy. W przypadku tego produktu włóknina filtracyjna obszyta jest na drucie, w taki sposób, że praktycznie go nie widać. Nasze produkty są zamiennikami i ze względu na to pasują do wielu urządzeń marki systemair. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Jakie rekuperatory z filtry systemair znajdziemy na rynku?

Rekuperatory dostępne na rynku dzielą się tak naprawdę na trzy rodzaje – z czynnikiem pośrednim, z ruchomym wypełnieniem oraz płytowe. Rekuperatory z czynnikiem pośrednim wyposażone w filtr systemair wybiera się najczęściej do obiektów, w których wykorzystywana będzie zarówno klimatyzacja, jak i ogrzewanie. Drugi rodzaj rekuperatorów z filtr systemair wymaga od nas stosowania silników elektrycznych do obracania wypełnieniem, z tego też powodu nie cieszą się one zbyt dużą popularnością. Najchętniej stosowanym rodzajem rekuperatorów z filtr systemair są te płytowe. Znajdują one swoje miejsce przede wszystkim w budownictwie jednorodzinnym. Co wpływa na ich popularność? Przede wszystkim prosta budowa i łatwa obsługa.

Czy rekuperator może pracować bez filtr systemair?

Nie! Praca centrali wentylacyjnej bez filtr systemair lub po przekroczeniu dopuszczalnego stopnia jego zabrudzenia jest niewskazana. Dlaczego? Ponieważ zwiększa ona ryzyko uszkodzenia centrali, a użytkowanie takiego układu staje się nieopłacalne. Praca centrali z zabrudzonym filtr systemair zwiększa energochłonność układu oraz ryzyko przerwania nadmiernie zabrudzonej tkaniny. Uszkodzenie filtra niesie ze sobą ryzyko jakim jest możliwość przeniknięcia do kanałów oraz poszczególnych elementów centrali zanieczyszczeń. Taka sytuacja będzie wymagała od nasz profesjonalnego czyszczenia układu wentylacji, a usługa ta do najtańszych nie należy. Dlatego też właściwe użytkowanie filtr systemair, jego regularna wymiana oraz dbanie o nasze urządzenie ma pozytywny wpływ nie tylko na powietrze wokół nas, ale także na nasze wydatki. Używanie rekuperatora z filtr systemair to oszczędność, które szuka każdy z nas.

Wyświetlanie 1–12 z 53 wyników

Wyświetlanie 1–12 z 53 wyników